BAŞKANIN MESAJI
Mehmet PEHLİVAN

Değerli Meslektaşlarım,

Odamızın 23. Olağan Genel Kurulunu ve seçimlerini 18-19 Mayıs 2019 tarihlerinde şimdiye kadar yaşanan en yüksek katılımla tamamlamış bulunmaktayız.

Oda seçimlerimize % 80 katılım sağlanmıştır. Bu tablo meslektaşlarımızın Odamıza ve Mesleğimize ne denli sahip çıktığını göstermiştir. Böyle birlik beraberlik içerisinde olduğumuz zaman çözülemeyecek sorun kalmayacaktır. Bu durum bizleri hem sevindirmiş hem de gururlandırmıştır.            

Bizlere vermiş olduğunuz bu güven ve desteklerinizden dolayı şahsım ve tüm kurullarımız adına teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Üzerimize almış olduğumuz sorumluluk tarafımızca çok iyi bilinmektedir. Yeni dönemde heyecanlı, çalışkan, tecrübeli, ilkeli ve dinamik bir kadro oluşturduk. Kurumlarda kişiler gelip geçicidir. Umut ediyorum ki her genel kurul sonrası kazanan odamız ve mesleğimiz olur.

Bizler koymuş olduğumuz hedeflere, ayrıştırıcı değil birleştirici bir yaklaşımla, özverili çalışmalarımızla ve sizlerin desteği ile kolayca ulaşacağımıza inanıyoruz.

Zor ama bir o kadar da saygın olan mesleği icra ediyoruz. İsteğimiz dileğimiz, bu saygınlığı daha da artırmak için meslektaşlarımızın önce birbirlerine sonra da mesleğine sahip çıkmalarıdır. Mesleğimizin önünde olan engellerin kaldırılması için tüm gücümüzle çalışarak sizlerin de desteğiyle güzel işler başaracağımıza inanıyorum. Öncelikle kendi aramızdaki haksız rekabetle etkin bir mücadele ve meslek yasamızdan almış olduğumuz yetki ve sizlerden almış olduğumuz destekle mesleğimizin saygın bir noktaya gelmesini sağlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Odamızın bu günlere gelmesinde emeği geçen geçmiş dönemlerde odamızın kurullarında görev yapan tüm yöneticilerimizi, meslektaşlarımızı ve stajyerlerimizi, kurullarımızda görev alan tüm ekip arkadaşlarımız adına saygıyla selamlıyor, ebediyete uğurladığımız meslektaşlarımızı saygıyla anıyor, yeni dönemin tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.

            Sevgi ve saygılarımla;


              Mehmet PEHLİVAN

                        Başkan